Bocian – tułacz uratowany


Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Szubinie pragną poinformować wszystkich mieszkańców gminy Szubin zatroskanych losem bociana przebywającego od sierpnia br. na terenie naszej gminy, iż w dniu 14 grudnia 2012 r. kolejna już próba jego schwytania zakończyła się sukcesem.

Mimo licznych akcji wyłapywania bociana podejmowanych przez współpracujących z gminą Szubin pracowników Animal Patrol, pozostawał on na wolności. Jego obecność zgłaszano w Wąsoszu, Dąbrówce Słupskiej oraz w Szaradowie. Ostatecznie pochwycono go na terenie sołectwa Słonawy.

Skrajnie wyczerpanym wędrówką bocianem tymczasowo zaopiekowała się Pani Sołtys Bożena Domagała. W dniu 15 grudnia 2012 r. zwierzę zostało przetransportowane do stworzonego przez Animal Patrol azylu dla bocianów, gdzie zostanie mu zapewniony godny byt i stała opieka weterynaryjna.

Odwołując się do ogólnej atmosfery, jaka wytworzyła się w związku z pobytem bociana na terenie ww. miejscowości, prosimy wszystkich mieszkańców o rozsądek w zgłaszaniu próśb dot. wyłapywania dzikich zwierząt. Sytuacja, w której zwierzęta te, przebywając w naturalnym dla siebie środowisko, nie zagrażają bezpieczeństwu ludzi, nie wymaga interwencji.


pobierz informację ze zdjęciem (682kB) pdf

metryczka


Wytworzył: Alicja Hoffmann (20 grudnia 2012)
Opublikował: Michał Moniak (20 grudnia 2012, 15:25:28)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1169