Europejski Dzień bez Samochodu

Ministerstwo Środowiska wraz z Urzędem Miejskim w Szubinie zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Szubin do wzięcia udziału w kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu" w dniach 16-22 września 2009 r.
Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii jest:
"Popraw KLIMAT swojego miasta".

Kampania zainicjowana wiele lat temu i organizowana pod patronatem Komisji Europejskiej prowadzona jest równolegle we wszystkich krajach UE oraz kilku krajach pozaeuropejskich.
Kampania Europejski Dzień bez Samochodu oraz Tydzień Zrównoważonego Transportu jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach. W wielu aglomeracjach miejskich ludzie narzekają na niską jakość życia, m.in. na zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu, wypadki, zajmowanie coraz większej przestrzeni przez samochody.
Dlatego też ogólnym celem kampanii jest kształtowanie proekologicznych wzorców zachowań oraz popularyzacja transportu miejskiego przyjaznego środowisku. Ponadto kampania ta przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza oraz hałasu przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 r., Szubin po raz drugi został zgłoszony do udziału w kampanii. W dniach od 16-22 września mieszkańcy powinni zostawiać auta w domach i korzystać z roweru lub innych środków komunikacji.
W tym roku akcja w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu organizowana jest przez Urząd Miejski w Szubinie jako "Rajd rowerowy do Zielonowa" oraz konkurs rysunkowy pt. 'Transport przyjazny środowisku' zorganizowany dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Szubin.

metryczka


Wytworzył: Iwona Kubiak (7 września 2009)
Opublikował: Michał Moniak (8 września 2009, 10:00:10)

Ostatnia zmiana: Michał Moniak (10 września 2009, 08:01:43)
Zmieniono: dodanie odnośnika

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1709