Dotacja na zieleń dla Gminy Szubin

Informujemy, że Gmina Szubin otrzymała dofinansowanie w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na „Nasadzenia materiałem szkółkarskim na terenie miasta i gminy”. Kwota dofinansowania to 10.000 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 27.510 zł. Umowa dotacji została zawarta 2 czerwca 2009 r. Projekt podzielony jest na 3 zadania.
Pierwsze to utworzenie strefy izolacyjnej z drzew iglastych na długości 100 m oddzielającej bloki Spółdzielni Mieszkaniowej w Szubinie znajdujące się przy ul. Gen. J. Bema 8 i 10 od położonego w sąsiedztwie gospodarstwa rolnego. Strefa ta ma w przyszłości zmniejszać uciążliwości zapachowe pochodzące z gospodarstwa, ale także poprawić walory estetyczne krajobrazu.
Drugie zadanie to zagospodarowanie roślinnością ozdobną skweru przy zbiegu ulic 3-Maja i Nakielskiej w Szubinie. Skwer ten położony jest w centralnej części miasta i dzięki wprowadzeniu nasadzeń o wysokich walorach dekoracyjnych podnosi estetykę tego miejsca.
Trzecie zadanie to obsadzenie szpalerem drzew liściastych drogi prowadzącej do dworku młynarza w Chobielinie na długości ok. 1,5 km. Posadzone drzewa: dęby, lipy, klony mają stać się naturalną granicą drogi jak również zapobiec zaorywaniu jej przez rolników którzy podczas prac gospodarskich sukcesywnie ją zwężają. Dodatkowo drzewa te staną się osią widokową drogi oraz podkreślą główny wjazd prowadzący do dworku.
Dwa pierwsze zadania zostały wykonane wiosną 2009 r. trzecie przewidziane jest do realizacji w okresie jesiennym tego roku.

metryczka


Wytworzył: Iwona Kubiak (31 lipca 2009)
Opublikował: Michał Moniak (31 lipca 2009, 15:41:08)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 2110